Atrakcje turystyczne Zawoja i okolice

Zawoja i okolice, czyli Babiogórski Park Narodowy oraz sąsiadujące Podhale, Orawa i Spisz, to tereny niezwykle malownicze. Niewielkie zielone wzniesienia i górskie potoki tworzą iście sielankowy obrazek. I latem i zimą jest tutaj co robić, a najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić.

Piękna Zawoja co zwiedzać?

Sama wieś kryje w sobie całą gamę atrakcji turystycznych. Gdy pogoda dopisuje można wybrać się kolejką na Mosorny Groń, aby zobaczyć z daleka Babią Górę. Polecamy też zajrzeć do Skansenu im. Józefa Zaka, w którym zebrano regionalne pamiątki. Gwara i kultura lokalnych mieszkańców jest atrakcją samą w sobie. Jeśli wybierzecie się do nas we wrześniu, to będziecie mieli szansę trafić na Festiwal Babiogórska Jesień. To jedno z najważniejszych świąt folklorystycznych w regionie. Lokalni górale ubierają swoje najpiękniejsze stroje, a ludowe zespoły grają i śpiewają góralskie pieśni. Dodatkowo, rzemieślnicy prowadzą ciekawe warsztaty, a łowcy okazji mogą kupić wyjątkowe pamiątki na jednym z targów. Nasz Domek u Doroty w części został przystrojony właśnie zdobyczami z festiwalowego targu. Być może i Wam uda się upolować coś na lata? Zapraszamy do Zawoi. 🙂 

Zawoja i Okolice

zawoja i okolice

Zawoja i okolice to przede wszystkim jej wysokość Babia Góra. Najwyższy szczyt Beskidów kusi co odważniejszych śmiałków i choć nie wygląda na trudny szczyt, potrafi nieźle dać w kość. Bardziej doświadczonym wędrowcom polecamy trasę przez Perć Akademików, ale lepiej nie próbujcie zapuszczać się tam zimą. 

Sieć szlaków turystycznych Babiogórskiego Parku Narodowego jest na tyle rozwinięta, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rozległe widoki na okolicę z Pilska, czy też z Okrąglicy zachwycą niejednego miłośnika gór. Rozległe pastwiska i zielone łąki zapraszają do odpoczynku, a zimą stanowią świetną bazę dla narciarzy. 

Niedaleko Zawoi leży uzdrowiskowa Rabka Zdrój, która jest bramą do Beskidu Wyspowego, a mniej popularny Beskid Makowski rozciąga się tuż za Makowem Podhalańskim. Zawoja jest więc dobrym punktem wypadowym do beskidzkich wędrówek. Jeśli chcecie zachwycić się niezwykłą przyrodą naszych Beskidów i złapać bakcyla na wędrowanie z plecakiem po szlakach, to czym prędzej rezerwujcie u nas nocleg